Korona Dobrzyniewo - strona nieoficjalna

• Wyniki ostatniej kolejki:
  • - ŁKS 1926 II Łomża
  • Krypnianka Krypno - Orlęta Czyżew 2:1
  • Korona Dobrzyniewo - Polonia Raczki 0:0
  • Iskra Narew - 0:6
  • Gieret Giby - Pomarzanka Sejny 2:0
  • - Rudnia Zabłudów 1:2
  • - 2:2
  • - 0:3

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. CcIiTtOo18 5
2. pedros11 2

ŁKS 1926 II Łomża
Krypnianka Krypno 2:1 Orlęta Czyżew
Korona Dobrzyniewo 0:0 Polonia Raczki
Iskra Narew 0:6
Gieret Giby 2:0 Pomarzanka Sejny
1:2 Rudnia Zabłudów

Dla Kibica

Wasilków za mocny.

• autor: milo29, 2012-09-02 12:01

W sobotę zmierzyliśmy się z Wasilkowem. Różnica przed meczem była 3 punktów na naszą korzyść, tak więc mecz był dość ważny dla obu drużyn. Zresztą każdy jest ważny. Ostatnie mecze były dla nas udane zdobyliśmy 9 punktów, a gra była dobra. W Wasilkowie zawsze nam się ciężko grało, ostatnie mecze między nami kończyły się wygraną gospodarzy. Do wszystkiego nasza kadra z meczu na mecz jest coraz bardziej szczupła. W tym meczu było to bardzo widoczne.

Od początku gospodarze narzucili swój styl gry. Grali wysokim pressingiem, dużo biegali, dobrze rozgrywali piłkę. Przez dłuższe fragmenty nie potrafiliśmy przejść przez połowę boiska. Ograniczaliśmy się do wybijania piłki i przerywania ataków gospodarzy. Widać było różnicę w przygotowaniu i umiejętnościach piłkarzy. Byli szybsi, grali bardziej zdecydowanie. Mieliśmy duże problemy z ich przerzutami na boki boiska, nie nadążaliśmy z przesuwaniem strefy, brakowało asekuracji. Mimo dużej przewagi Wasilkowa, nie stwarzali sobie 100% sytuacji. My nie mieliśmy do 30 minuty nic, nie potrafiliśmy przetrzymać piłki, ta wracała jak bumerang, ataki gospodarzy rosły z minuty na minutę. Zwłaszcza te przeprowadzane bokami, kończone mocnymi dośrodkowaniami sprawiały nam dużo kłopotów. Jak to w piłce była nie zawsze lepszy strzela bramki, podobnie myło w tym meczu. Po zderzeniu głowami piłkarzy (obaj pojechali do szpitala, mam nadzieję, że nic się im nie stało, wiem, że Łysy ma trzy szwy, ale wszystko jest ok.) sędzia podyktował faul na naszym zawodniku. Odległość od bramki była dość duża. Marek mocno dośrodkował w światło bramki, nasi napastnicy przebiegli przed bramkarzem, zmylili go i piłka bezpośrednio wpadła do siatki. Duże zaskoczenie bo była to pierwsza „akcja” i strzał w kierunku bramki Wasilkowa. Gospodarze nie zmienili taktyki, cały czas atakowali, nam przez chwilę grało się łatwiej, dobry wynik, trochę Wasilków się pogubił co pozwoliło nam na wyprowadzenie kontry. Dawid wyszedł sam na sam z brakarzem, miał dwa wyjścia, mocno strzelić lub podać Łysemu, ten był już na czystej pozycji, niestety zabrakło koncentracji i z akcji nie wyszło nic. Jak to bywa kto nie wykorzystuje sytuacji ten traci bramkę, niestety tak się zdążyło. Przy jednej z sytuacji piłkarz gospodarzy wpadł w nasze pole karne i nasz obrońca dość mocno wszedł w jego nogi, sędzia wskazał wapno. W tym przypadku była asekuracja, a faul był niepotrzebny. Chudy był bardzo blisko wybronienia karnego, niestety szczęście sprzyjało lepszym w tym spotkaniu i było 1:1.

W drugiej części tempo lekko opadło, nie było już tak mocnej przewagi Wasilkowa. Jednak cały czas nie potrafiliśmy przecinać długich przerzutów na skrzydła. Po tych akcjach Wasilków zbliżał się niebezpiecznie do naszej bramki. Mieli kilka sytuacji, gdzie wycofywali piłkę na 10 metr, tam stał zawodnik bez krycia, jednak celowniki tego dnia mieli źle ustawione. Wasilków miał dużo stałych fragmentów gry. Po jednym z nich Chudy łapie piłkę, wpada w niego stoper Wasilkowa, piłka wypada z rąk i przekracza linię bramkową. Sędzia bramkę uznaje. Niestety po raz kolejny popełnia błąd, który wypacza wynik. 2:1 ruszyliśmy mocniej do przodu. Wasilków co dziwne zaczął więcej popełniać błędów, nie chcieli stracić bramki. Najbliższy wyrównania był Wróbel , położył bramkarza i musiał tylko zmieścić piłkę do siatki, niestety nie trafił. W między czasie kontuzji nabawił się Daniel i musiał zejść z boiska, my już zmian nie mieliśmy graliśmy w  10. Marek miał jeszcze dość dobrą sytuację, ale naciskany przez obrońcę nie mógł precyzyjnie strzelić. Graliśmy trójką w obronie, mocniej podeszliśmy do przodu, co spowodowało, że Wasilków miał kilka kontr, które powinny skończyć się bramką. Jak już wcześniej pisałem nie potrafili skierować piłki do siatki.

Mecz zakończył się wynikiem 2:1. Wasilków był piłkarsko i fizycznie znacznie lepszy, zwłaszcza ta różnica była widoczna w pierwszej połowie, w której ograniczaliśmy się do przerywania i wybijania piłki. Widać jak dobre wzmocnienia zrobili. Ich młodzież nadała nowej jakości. Z taką grą śmiało mogą powalczyć o IV ligę. Mimo, że gospodarze byli lepsi tego dnia wynik mógł być znacznie lepszy. Zabrakło zimnej krwi i dobrej decyzji sędziego przy drugiej bramce, ale cóż taka jest piłka, popełnialiśmy zbyt dużo błędów do tego w tym meczu słabo zagraliśmy w defensywie. Gramy bardzo daleko od przeciwnika w momencie przyjęcia piłki, nie wywieramy presji, pozwalamy na dużo.

Przed nami dwa ciężkie mecze już w środę zagramy u siebie z mocną Łomżą, a w weekend jedziemy do groźnego Mielnika. Dla nas ważne, żeby w tym dwumeczu zdobyć punkty. Minimum 2…Dużo będzie zależało od kadry jaką zdołamy zebrać przed meczami to nasza bolączka.

Autor: Treść:pozostało znaków:

15. 0 bz
16. Iskra Narew 0 bz

Brak aktywnych ankiet.

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Pogoda

Aby widget pogoda funkcjonował poprawnie, należy wypełnić dane w panelu administracyjnym.

pon.

05-2018