Aktualności

Korona-Gryf 1:3 16.05.2009 godz.16:00

• autor: milo29, 2009-05-17 12:53

Niestety rewanż się nie udał i przegraliśmy 1:3 z Gryfem.

Ciężko będzie mi obiektywnie coś napisać, widziałem tylko 20 minut meczu, ale parę rzeczy rzuciło się w oczy.

Bardzo widoczna była dziura między obroną, a pomocą, teraz jak widziałem mecz z boku to naprawdę źle wyglądało, dlatego też Gryf tak łatwo przedostawał się pod bramkę Chudego.

Druga rzecz, to brak zimnej krwi. Była szansa, żeby w pewnym momencie wyrównać wynik na 2: 2, niestety głowy się gotują i powiedzenie Chudego „ po długim” to fakt, z którym tylko należy się zgodzić.

Po trzecie, w tych 20 minutach, jakie widziałem było widać, iż tylko Marek potrafił poradzić sobie w środku z przeciwnikiem. Trzeba powiedzieć, że z boku nasz kapitan wyglądał tak jakby grał, co najmniej z jedną dwie ligi wyżej od pozostałych piłkarzy z Korony i Gródka. Nie miał potrzebnego wsparcia. Brak sił to było widać, jak nie możesz się cofnąć to nie leć za każdym razem do przodu, ten mecz był do zremisowania. Wiadomo, iż później ciężko jest się wrócić, a obrona pozostawała sam na sam z przeciwnikiem. Tylko napastnicy biegną przodem do bramki, obrońca ma bardzo mało czasu lub praktycznie przy bardzo szybkim napastniku jego nie ma. Powodowało to, iż pod naszą bramką było dużo sytuacji strzeleckich. Chudy dawał radę na ile mógł.

Zauważyłem, że jak nie zagramy konsekwentnie i nie spełnimy podstawowych założeń taktycznych to mecze, w których można zdobyć punkty przegrywamy, mecz z Piastem, no i ten z Gródkiem.

Ten mecz pokazuje jak ważny jest środek boiska. Jeden zawodnik tego nie pociągnie.